Fatih Mehmet Ömeroğlu

Sanat ve Fikir Atölyesi

   1977 yılında İstanbul'da doğdu. 1997'de Ege Üniversitesi Berga­ma Meslek Yüksek Okulu Restorasyon ve Konservasyon ön lisans bölümünü, 2002'de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk El Sanatları Hat ana sanat ve Cilt yardımcı sanat bölümlerini bitirdi.
 
   Çeşitli dergilerde, gazete­lerde yazıları ve illüstrasyonları yayımlandı. 2000-2002 yılları arasında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nda güzel sanatlar ve zihinsel kapasiteyi geliştirme dersleri verdi. 2005'te Mim Kitap Sanatları Klasik Cilt Atölyesi'ni, 2006'da Nun Mektebi'ni kurdu. 2006-2008 yılları arasında özel kurumlarda güzel sanatlar dersleri vermeye devam etti.
 
   Animasyon film yönetmeliği, resim ve heykel sanatıyla da amatör olarak ilgilenen Ömeroğlu, çok sayıda karma sergiye katıldı ve bu sergilerin bir kısmının küratörlüğünü üstlendi.
 
   2008'de Alemi Misal reklam ajansını kurdu. Halen Alemi Misal reklam ajansında yazmakta, çizmekte, tasar­lamakta ve yönetmekte. Fatih Ömeroğlu’nun “Racon” adında 2016 yılında yayınlanmış birde romanı bulunmakta.

Sosyal Medyada Paylasmak icin Platformunuzu seciniz.